KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9579722
nr 957 9722
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Blandteknik, Robert Högfeldt (1894-1986), Man, signerad, 26x29
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 april 2015
kl 20:45:06
27/4 15:50:58
27/4 19:59:53
Robert Högfeldt
Läs mer om Robert Högfeldt
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta